05 Jun
05Jun

היו המנכ"לים של החיים שלכם!

אני כותבת לכם, ילידי שנות השמונים והתשעים, דור ה-Y וה- Z, כך מכנים אותנו בשפה המקצועית.
אנחנו דור ה -Z אבל בעצם דור ה - Why. אנחנו כל הזמן שואלים את עצמנו למה?
אנחנו לא מפסיקים ללמוד, עוברים מתחום לתחום, אנחנו מרגישים אבודים לא פעם, שאנחנו במן מרדף אחרי הישגיות לא נורמלית, אחרי תיעוד לא נורמלי של החיים שלנו, אחרי החיים המושלמים.
חיפוש קריירה משתלב בבלבול הזה, אך אם נשכיל להיות מחושבים ולנהל את הקריירה כמו פרויקט, נצליח להתמודד עם השלבים והקשיים בדרך.
אם אתם בנקודה בה אתם מתלבטים לגביי עתידכם המקצועי הפוסט הזה הוא בשבילכם.

עולם העבודה השתנה מאוד בשנים האחרונות, כניסת טכנולוגיות חדשות, דורות חדשים ומגוונים של עובדים שינו את פניו של שוק העבודה ועל כן, בבואכם לבחור מקצוע או תחום עבודה כדאי שתכירו מספר כלים שיסייעו לכם להשתלב היטב בעולם העבודה הנוכחי והעתידי.

השכלה👨‍🎓 - אני יודעת, ההורים משגעים אתכם ללמוד ואולי כבר לא בצדק. הגישה הרווחת היא שתארים הופכים פחות רלוונטיים בעידן בו ידע זורם ומשתנה כל הזמן. מצד שני, אני חושבת שיש עוד דרך ארוכה לעבור עד שמעסיקים ישנו גישה בנושא ולכן למי שיש רצון, תואר תמיד יכול לתרום. לתארים יש ערכים מוספים רבים, החל מהעשרת הידע המקצועי והכללי ועד יצירת נטוורקינג להמשך הדרך.
למי מכם שאין רצון להשקיע שנים בלימודים, אני ממליצה על קורסים מקצועיים ללימוד התחום שמעניין אתכם. בשנים האחרונות נפתחו הרבה חברות בתחום הקורסים המקצועיים. בחרו בקפידה, השוו מחירים ותכנים, קבלו ההמלצות ורק אז הירשמו.

Networking🤹 - ככל שתכירו יותר אנשים מקצועיים בתחום שלכם, הסיכוי להתקדם ולהתפתח בתחום יגדל. אין עסק שלא בנוי מאנשים, אנשים הם המפתח להצלחה בכל דבר ולכן אני ממליצה שתפתחו לכם רשת חברים מקצועית רחבה ככל הניתן. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות בניית תדמית ברשת (ניגע בזה בסעיף אחרון).
תתעניינו באנשים, מה הם עושים בחיים, מה הם למדו, איפה הם עובדים ומה הדרך שעברו. תופתעו לגלות כמה אנשים בסביבה הקרובה שלכם יכולים לעזור לבנות נתיב להצלחה.

כישורים חברתיים🤳 - בעולם בו כולנו חיים בווצאפ, אינסטגרם, פייסבוק וכו' היכולת ללמוד ולפתח כישורים חברתיים נפגעת. זו עובדה וזה לא אשמתכם.
העניין הוא שכישורים חברתיים חשובים מאוד להצלחה ברוב התפקידים ומעסיקים יודעים זאת ואף מייחסים חשיבות גבוהה לתכונה זו. בחנו את עצמכם, עד כמה אני יודע לעבוד בצוות? אני יודע ליצור רושם ראשוני טוב? אני גורם לאנשים להיפתח? אני קשוב לסביבה? מי שיודע להעיד על עצמו כחסר כישורים חברתיים אני ממליצה בחום רב להירשם לכמה שיותר חוגים ופעילות אשר ישפרו כישורים אלה. אני ממליצה גם שתנסו לייצר הזדמנויות למפגשים חברתיים בין אנשים ביומיום, הן במסגרת המשפחה והן בסביבה החברתית הכללית.
נצלו זמן לדבר עם אנשים, באוטובוס, בסופר, בטיול עם הכלב ובכל מקום בו אתם נמצאים. 

אמצו מנטור בתחום העבודה שמעניין אתכם🔝- תלמדו מהטוב ביותר.
נצלו כל כרגע פנוי להאזין להרצאות שלו. תקראו ותנשמו את התוכן שהוא מעביר,
נסו לקבל כמה שיותר מידע על הדרך שעבר ואמצו כמה שיותר כלים לדרך.
היו מוכנים להשקיע.

נהלו מותג שנקרא - אתם!®️ לאחר שהחלטתם מהו התחום בו תרצו להשתלב ויצאתם לדרך בנו לעצמכם תדמית ברשת. אפשר להשתמש בפרופיל האישי ומי שרוצה לקחת את זה צעד אחד קדימה יכול לעשות זאת באמצעות פתיחת עמוד פייסבוק, קבוצה, פרופיל לינקדאין וכו'.
תשתפו בידע, בחידושים, בחוויות מהתחום, כתבו תוכן והביאו את זווית ההסתכלות שלכם.

אתם בטח חושבים שאם אתם שכירים אז למה צריך שאנהל מותג שנקרא אני?
אז צריך! כי לא בטוח שתרצו להישאר שכירים בשלב הבא בקריירה שלכם, צריך כי זה יפתח לכם עוד דלתות בחיפוש עבודה הבא שלכם, (לידיעתכם מעסיקים מסתכלים לכם בפרופיל) צריך כדי שתשפרו את מיומנויות הכתיבה שלכם, זה חשוב מאוד בעולם בו התוכן הוא המלך. צריך כי זה ישפר אתכם, ישאיר אתכם מעודכנים ומקצועיים בתחומכם.
חוצמזה, אתם גם ככה ברשתות החברתיות אז לא כדאי כבר להשקיע את הזמן בצורה שתקדם אתכם??

אני כותבת את הפוסט ונזכרת בתקופה בה אני השתחררתי מהצבא. התחלתי לעבוד במקום העבודה הראשון אליו התראיינתי וקיבל אותי, תוך כדי סיימתי תואר ראשון, עברתי לגור במרכז הארץ כדי להתקדם ואכן התקדמתי בסולם הדרגות הניהוליות, מה שנקרא "לפי הספר".
היום, אני יודעת ש"לפי הספר" כבר לא רלוונטי וזה כי אנחנו דור אחר.


קחו לכם את הכלים כצידה לדרך והיו המנכ"לים של החיים שלכם.

בהצלחה רבה🦋

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.